Nejlepší péče o vaše oči  #SOMICH
Zákaznická linka: +420 775 556 563

Aktuality

Světový týden glaukomu: zdarma vyšetření nitroočního tlaku

V rámci světového týdne glaukomu Oční klinika SOMICH nabízí na pracovištích v Karlových Varech - Dvorech a v Plané u Mar. Lázní ve dnech 13. - 17.3. 2023 pro všechny zájemce zdarma vyšetření nitroočního tlaku.

číst článek

Jak je to s modrým světlem z počítačů a mobilů?

Modré světlo není záležitostí pouze digitálních zařízení. Je prakticky všudypřítomné, protože jeho zdrojem je také slunce, zářivky nebo LED osvětlení. Problémem je v dnešní době hlavně to, že kvůli častému a dlouhodobému sledování obrazovek mobilů nebo monitorů se modré světlo stává pro organismus škodlivým.

číst článek

Nejčastější mýty o laserové operaci očí

Na laserovou operaci očí pomyslel snad každý, kdo dlouhodobě nosí brýle nebo kontaktní čočky. Nošení čoček je náchylné k infekcím, brýle mohou být zase obtěžující či nepohodlné, mlží se a nelze je nosit například na plavání. Přesto, že mnoho lidí laserový zákrok zvažuje, nakonec se pro něj nerozhodne, často kvůli strachu z bolesti nebo jiným obavám.

číst článek

Příznaky a prevence makulární degenerace očí

Makulární degenerace očí je závažné onemocnění, které může vést až k trvalé ztrátě zraku. Nejčastěji se objevuje věkem podmíněná, protože souvisí se stárnutím. Neznamená to ale, že nemůže potkat mladého člověka. Kromě stáří se na jejím vzniku podílí také životní styl nebo genetika.

číst článek

Jak se starat o oči na podzim a v zimě

Podzim i zima jsou pro oči náročná období. Důvodem je na jedné straně zkracování dnů a na druhé častější sychravé počasí. Oboje totiž znamená mnohem více šera a tmy než v létě, a mnoho lidí, nejen s refrakčními vadami, v takových podmínkách hůř vidí.

číst článek

Světový den zraku: čas myslet na prevenci

Světový den zraku vychází každoročně na druhý čtvrtek v říjnu. Jde o globální akci, která se snaží dostávat do povědomí slepotu a zhoršování zraku a snaží se přimět lidi po celém světě, aby pečovali o své oči a věnovali se pravidelné prevenci před závažnými často nevyléčitelnými nemocemi.

číst článek

Západočeský oftalmologický seminář

Rádi bychom Vás jménem Očního centra SOMICH pozvali na již X. ročník Západočeského oftalmologického semináře, který se po roce přesouvá z Plzně opět do Karlových Varů.
Pro výroční seminář, který se bude konat v pátek 11. listopadu 2022, jsme tentokrát zvolili velký sál lázeňského hotelu Imperial.

číst článek

Nejčastější refrakční vady a jejich řešení

Mezi nejčastější refrakční vady patří krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus. Krátkozrakost a dalekozrakost má podle WHO více než 2,2 miliardy populace. Podle studie z roku 2019 se má toto číslo ještě zvětšovat. Předpokládá se, že za 30 let bude 50 % populace krátkozraká.

číst článek

Rozdíl mezi šedým a zeleným zákalem

Mají téměř stejný název, ale jedná se o dvě odlišná onemocnění. Zelený zákal a šedý zákal jsou onemocnění očí, která se liší původem, příznaky, léčbou i prevencí. Společné kromě názvu mají pouze to, že pokud se včas a správně neléčí, hrozí oslepnutí.

číst článek

První pomoc při úrazech očí

Zrakem člověk vnímá až 90 % různých podnětů z okolí. Velkým rizikovým faktorem jsou tak úrazy očí, které ve 20 % končí úplnou slepotou. Nejběžněji se stávají v létě během sportování, při práci na zahradě nebo dětských aktivitách, při kterých hrozí například propíchnutí oka větvičkou nebo popálení od žhavého uhlíku při grilování. Důležité je myslet nejen na bezpečnost, ale také na znalost první pomoci.

číst článek

Jak UV záření škodí očím?

Léto bez slunečních brýlí si umí představit jen málokdo. Stejně tak i v zimě na horách už lyžaři dobře ví, že lyžařské brýle s dostatečným UV faktorem jsou nezbytné. UV záření totiž může oči poškodit krátkodobě a zároveň může při dlouhodobém vystavování oka slunci přispívat ke vzniku závažných onemocnění.

číst článek

Digitální únava očí. Jak ji poznat a řešit?

Sledujete až příliš často mobil počítač nebo televizi? Můžete si tím způsobit digitální únavu očí. Existuje několik způsobů, jak jí předcházet a řešit. Důležité je také nepodceňovat příznaky.

číst článek

Novinky v laserové oční chirurgii: Unikátní transplantace rohovky

Oční centra SOMICH v Karlovarském kraji přichází s unikátním operačním postupem při transplantaci rohovky. Díky femtosekundovým laserům dokáží zdejší lékaři připravit štěp v ideálním tvaru přesně podle potřeb pacienta. Díky tomu se razantně zkracuje doba hojení a snižuje se riziko následné dioptrické vady. Skvělý výsledek si pochvalují už desítky pacientů.

číst článek

Preventivní prohlídka u očního lékaře včas odhalí závažné onemocnění zraku. Kdy na ni zamířit?

Na preventivní prohlídky ke svému praktickému lékaři nebo zubaři chodíme běžně. Snad s výjimkou diabetiků a lidí s dioptrickou vadou skutečně jen málokdo pravidelně navštěvuje také svého očního lékaře. Právě kontrola u něj však může odhalit vážné onemocnění očí.

číst článek

Oční alergie - jak se projevuje a léčí?

S jarem přichází období alergií. V tomto období roku zaznamenáváme také častější výskyt očních alergií. Jak takovou alergii poznat? Kdy se obrátit na lékaře a jak ji řešit? Poradíme v článku.

číst článek

Laserovou operací zraku ušetříte desetitisíce

Laserová operace zraku je finančně dostupnou metodou, jak se zbavit brýlí i kontaktních čoček a nemuset si už žádné kupovat. Můžete díky ní ušetřit desetitisíce až statisíce korun, které byste utratili za pořizování stále nových dioptrických brýlí či kontaktních čoček.

číst článek

Nejčastější mýty o šedém zákalu

Šedý zákal je nejčastějším onemocněním očí. Většinou přichází po 60. roce života, kdy čočka ztrácí svou průhlednost a zrak se zakaluje. Kolem tohoto onemocnění panuje řada mýtů. Shrnujeme ty nejčastější a uvádíme je na pravou míru.

číst článek

Kdy navštívit očního lékaře?

Mnoho lidí se domnívá, že pokud nemáme komplikace, cukrovku či dioptrickou vadu, k očnímu lékaři není třeba chodit. Jak je to doopravdy?

číst článek

Jak si správně vybrat dioptrické brýle?

Jak by měl zákazník postupovat při výběru vhodných brýlí? Každá činnost vyžaduje adekvátní korekci a povrchovou úpravu čoček. Proto je vždy nezbytné toto řešit s odborníkem.

číst článek

Osvojte si těchto 7 ověřených tipů pro zdravé oči

Starat se o svůj zrak preventivně se vyplácí. Přinášíme ověřené tipy, jak pečovat o zdraví očí.

číst článek

Nejčastější oční vady a jejich řešení

Šedý zákal, presbyopie nebo makulární degenerace. Jaké jsou nejčastější oční vady a jak se řeší? Shrnujeme v článku.

číst článek

5 otázek a odpovědí k operaci šedého zákalu

Šedý zákal je velmi časté onemocnění očí. Naštěstí jej lze řešit rychle a bezbolestně pomocí operačního zákroku. Jaké jsou nejčastější dotazy, které nám v souvislosti s tímto zákrokem pokládáte? Odpovídáme na ně v článku.

číst článek

Jak poznat šedý zákal?

Šedý zákal, neboli katarakta, je velmi časté onemocnění očí. Naštěstí má snadné, bezbolestné a rychlé řešení v podobě operace. Je ale důležité jej poznat včas.

číst článek

Syndrom suchého oka dokáže potrápit. Jak se ho zbavit?

Pálení či řezání v očích jsou nejčastějšími příznaky syndromu suchého oka. Je čím dál častější a ohrožuje lidi v jakémkoliv věku. Jak mu předejít a jak ho řešit? Poradíme v článku.

číst článek

Šedý zákal nenechávejte dozrát. Včasné řešení je pro oči nejlepší

Šedý zákal je velmi časté onemocnění očí a jeho odstranění je celosvětově vůbec tím nejčastějším chirurgickým zákrokem. Ačkoli je operace šedého zákalu rychlá a bezbolestná, řada pacientů ji odkládá a nechává šedý zákal tzv. "dozrát": Proč je to chyba, vysvětlíme v článku.

číst článek

Laserová operace očí a mateřství

Řada nastávajících maminek si klade otázku, zda podstoupit operaci dioptrií před porodem nebo po něm. Jaká jsou doporučení? Shrnujeme v článku.

číst článek

V létě pozor na úrazy očí

V letním období jsou úrazy a poranění očí častější než po zbytek roku. Pozor je třeba dávat nejen na úrazy, ale také na působení slunečního záření.

číst článek

P O Z V Á N K A na PŘEDNÁŠKOVÉ ODPOLEDNE PRO AMBULANTNÍ OFTALMOLOGY

Termín: 24.06.2021, od 16:00 do 20:00
Místo: La Fresca Cantina a Café
Karlovy Vary, Závodní 391/96c

číst článek

Nejčastější dotazy k laserové operaci zraku

Laserové operace zraku jsou stále populárnější. Trvají jen několik málo minut a jsou bezbolestné. Jaké jsou nejčastější otázky, které kolem laserových operací zraku panují? Shrnujeme je v článku.

číst článek

Nejlepší obranou proti zelenému zákalu je prevence a včasný zásah. Nepodceňujte pravidelné prohlídky.

Rozšířeným omylem je, že zelený zákal nelze řešit. To je nesmysl. Naopak je jeho léčbu nutné zahájit co nejdříve. Právě tak můžeme zabránit vážnějšímu poškození zraku či jeho úplné ztrátě.

číst článek

O zrak se starejte preventivně. Jak na to?

Oči jsou nejdůležitějším lidským smyslem. Vnímáme jimi až 80 % všech informací. Přesto péči o ně často zanedbáváme. Jak se o zrak starat preventivně? Přinášíme 5 praktických tipů!

číst článek

Zajímavosti o očích. Co jste o nejdůležitějším lidském smyslu možná nevěděli.

Víte, že každé lidské oko je jedinečné?
A že průměrně za rok mrkneme celkem 4 000 000 000x?
Přinášíme 10 zajímavostí o očích, které jste možná neznali.

číst článek

5 nejčastějších mýtů o laserové operaci očí

O laserových operacích očí koluje mezi lidmi mnoho pověr. Podívali jsme se na zoubek těm nejčastějším z nich. Tak schválně – kterým z nich jste také věřili?

číst článek

Veselé Velikonoce!

Přejeme všem našim klientům i obchodním partnerům pohodové a příjemné prožití velikonočních svátků!

číst článek

Keratokonus je častým degenerativním onemocněním rohovky. Odborně se mu věnuje nová publikace doc. MUDr. Pavla Studeného, Ph.D, MHA a kol.

Odborná publikace Keratokonus doc. MUDr. Pavla Studeného, Ph.D, MHA a kolektivu autorů upozorňuje na jedno z nejčastějších degenerativních onemocnění rohovky.

číst článek

Šedý zákal patří k nejčastějším onemocněním očí. Jeho řešení neodkládejte.

Šedý zákal je jedním z nejčastějších onemocnění očí. Přichází postupně a pacient ho mnohdy nemusí vůbec pozorovat. Snadno ho ale odhalí oční lékař na pravidelné prohlídce. S jeho řešením se - navzdory rozšířenému mýtu - vyplatí neotálet.

číst článek

Vítáme vás na nových webových stránkách SOMICH

Zakládáme si na osobním přístupu k pacientům, chceme vám být blíž a zjednodušit vám co nejvíce cestu k nám.

číst článek

Máte více otázek? Napište nám

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?