Nejlepší péče o vaše oči  #SOMICH
Zákaznická linka: +420 775 556 563

Keratokonus je častým degenerativním onemocněním rohovky. Odborně se mu věnuje nová publikace doc. MUDr. Pavla Studeného, Ph.D, MHA a kol.

Keratokonus je častým degenerativním onemocněním rohovky. Odborně se mu věnuje nová publikace doc. MUDr. Pavla Studeného, Ph.D, MHA a kol.

Publikace Keratokonus se zabývá patologií, diagnostikou, klinickým nálezem, léčbou i genetickými aspekty onemocnění. 

 

„Cílem publikace Keratokonus je poskytnout oftalmologům, lékařům a dalším kolegům maximální množství aktuálních informací o tomto onemocnění,” říká doc. MUDr. Pavel Studený, Ph.D, MHA, odborný zástupce pro Karlovarský kraj a spolumajitel očního centra SOMICH.

 

Keratokonus

 

Při keratokonu dochází k postupnému ztenčování a vyklenování rohovky. Častým následkem tohoto onemocnění je závažné snížení zrakové ostrosti a dalších optických vlastností rohovky. 

Keratokonus se nejčastěji objevuje ve 2. a 3. dekádě života, kdy také zaznamenáváme největší progresi. S přibývajícími léty se onemocnění zpravidla stabilizuje. Mezi důvody vzniku keratokonu patří genetika, ale i silné a neopatrné mnutí oka či některá jiná onemocnění (Downův syndrom nebo retinopatie). K rizikovým faktorům patří i dlouhodobé nošení kontaktních čoček.

 

Léčba keratokonu v očním centru SOMICH

 

V SOMICH se kromě transplantace rohovky věnujeme také inovativním metodám léčby keratokonu. Nabízíme CXL – rohovkový crosslinking, implantaci MyoRingu nebo Keraringu. 

Máte více otázek? Napište nám

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?