Nejlepší péče o vaše oči  #SOMICH
Zákaznická linka: +420 775 556 563

Laserová operace (refrakce)

Podstupte bezbolestnou laserovou operaci očí, která vás zbaví brýlí i kontaktních čoček. Již druhý den po operaci uvidíte lépe!
Zákrok je rychlý a bezbolestný - provádíme jej ambulantně a po znecitlivění oka kapkami. Laserová korekce zraku řeší dalekozrakost, krátkozrakost i astigmatismus. Nabízíme laserové zákroky prováděné metodami LASIK a Femto LASIK.
Naše oční centrum je vybaveno moderní laserovou sestavou. Jako první pracoviště ve střední Evropě jsme zakoupili femtosekundový laser firmy Wawelight.

Kde operujeme?

Karlovy vary

Oční centrum Karlovy Vary
Závodní 391/96C
360 06 Karlovy Vary

Zák. linka: +420 775 556 563
E-mail: somichrecepce@gmail.com

Laserová korekce zraku

Co je to laserová korekce zraku?

Laserová korekce zraku je rychlý a bezbolestný zákrok, během kterého dochází k modelaci rohovkové tkáně působením laseru. Laserovým paprskem o vlnové délce 193 nm lékař odstraní předem stanovenou velmi tenkou vrstvu tkáně, čímž dochází k eliminaci oční vady. Laserová korekce zraku probíhá ambulantně během několika minut a díky použití speciálních znecitlivujících kapek je zcela bezbolestná. Již druhý den po operaci vidíte lépe. Na naší klinice dokážeme pomocí moderní sestavy laserů řešit:

 • krátkozrakost až do -14,0 dioptrií,
 • dalekozrakost do +6,0 dioptrií,
 • astigmatismus v rozmezí -6,0 až +6,0 dioptrií.

Jsem vhodný pro laserovou operaci?

Laserovou operaci očí doporučujeme pacientům mezi 18. a 45. rokem života. 

Laserovou operaci očí je vhodné podstoupit mezi 18. a 45. rokem věku. V opodstatněných případech je možné ji podstoupit i v dětském věku nebo po 50. roce života. Díky zkušenostem našich odborníků a nejmodernějšímu technickému vybavení dokážeme laserovou operací odstranit široké spektrum očních vad. Řešíme krátkozrakost až do -14,0 dioptrií, dalekozrakost do +6,0 dioptrií a astigmatismus v rozmezí -6,0 až +6,0 dioptrií. Každému zákroku předchází podrobné vyšetření, které stanoví postup a možnosti zákroku.

Jak zákrok probíhá?

Laserová operace očí probíhá ambulantně během několika málo minut a pro pacienta je zcela bezbolestná. 

Laserová operace očí je bezbolestný a rychlý zákrok, díky kterému uvidíte skvěle i bez brýlí či kontaktních čoček. Samotná operace probíhá na obou očích zároveň během několika málo minut. Díky použití speciálních znecitlivujících kapek je zcela bezbolestná. Zakládáme si na osobním přístupu. Před každou operací provádíme podrobné vyšetření, na základě kterého stanovíme vhodný postup a možnosti léčby pro konkrétního pacienta.

Kolik mě bude zákrok stát?

Podívejte se na cenu námi poskytovaných metod laserové operace očí

 • PRK - excimerový laser: 10.000 Kč/oko
 • Femto LASIK: 20.000 Kč/oko
 • Laserová dokorekce, PTK (fototerapeutická keratektomie): 5.000 Kč/oko
Od kolika let nosíte brýle
0
 
10
78

Roční náklady na brýle
 
2 000
15.000 

Roční náklady na kontaktní čočky
 
0
15.000 

Kolik Vám je let
18
 
30
78

Laserová operace očí vám ušetří až 70.500 Kč

Pokud budete i nadále nosit brýle či kontaktní čočky, budou vás ještě do konce života stát 96.000 Kč

Od počátku nošení brýlí nebo kontaktních čoček jste za ně již utratili 40.000 Kč

Objednat se online

Co o nás říkají naši pacienti?

 • Kamila Kámenová, LASIK, 21. 12. 2017 - Už nějakou dobu jsem přemýšlela nad tím, že se chci zbavit svých dioptriií na dálku a být úplně bez brýlí. Po konzultaci s paní MUDr. Gajarovou jsem měla veškeré potřebné informace a rozhodla jsem se pro metodu LASIK. Zákrok byl rychlý a vůbec mě nebolel. Hned druhý den ráno jsem viděla opravdu krásně a mohla jsem své brýle nadobro odložit. Děkuji panu doc. Studenému a všem milým sestřičkám.
 • Lukáš Vízdal, Femto LASIK, 20. 02. 2017 - Dne 8. 12. 2016 jsem v Karlových Varech podstoupil laserovou operaci očí. Tuto operaci mohu všem doporučit a jsem velice spokojený, jak s personálem, který byl velice milý, tak s průběhem operace. Není nad to, vše vidět krásně a hlavně bez brýlí.
 • JUDr. Romana Filková, Femto LASIK, 30. 04. 2015 - Děkuji celému týmu oční kliniky SOMICH za profesionální přístup. Zákrok splnil má očekávání, v současné době jsem po několika letech bez brýlí.
 • Kateřina Pejšová, Femto LASIK, 11. 02. 2015 - Dnes tři roky po operaci jsem moc ráda, že jsem se odhodlala. Stále si nadšeně užívám života bez brýlí! Zvlášť teď v době vlhkého počasí, kdy kolegové vejdou do obchodu a nic nevidí, protože se jim zamlžily brýle. Nebo v létě, kdy se mohu koupat a vidím, co se děje kolem mě. Mé obavy ze samotné operace byly rozhodně zbytečné, protože operace byla zcela bezbolestná a asi jeden den jsem měla takovou silnější jako „ubrečenou rýmu“. Pravdou je, že občas mám oči o něco unavenější. Ale na druhou stranu stárnu, taky to může být i věkem :-)
 • Holubová Adéla, Femto LASIK, 19. 10. 2014 - Zbavit se brýlí byl můj sen. Ve svých 20 letech jsem měla 7 dioptrií na dálku, tak jsem se po dlouhém uvažování rozhodla jít na laserovou operaci očí. Určitě nelituji. Sice se zrak úplně zkorigoval až po měsíci, ale to nevadilo. Lékařský tým a sestřičky byly příjemné a vše proběhlo v pořádku. Samotný zákrok byl trochu nepříjemný, ale nebolestivý. Jen bych doporučila vzít si analgetika hned po operaci a jít pak hned spát. Já jsem si je bohužel vzala až 2 hodiny po operaci, tak jsem trpěla, ale stálo mi to vše za to. Cítim se jako úplně nový člověk :).
 • Hojdarová Veronika, Femto LASIK, 10. 08. 2014 - Dnes jsem běžela 14km Maraton tady v Sydney a vše je SUPER! Žádné potíže s čočkama a žádné brýle! Kdybych se každé ráno neprobudila a hned viděla, ani bych nevěděla, že jsem na nějaké operaci byla. Moc Vám všem děkuji.
 • Bosáková Kateřina, Femto LASIK, 06. 08. 2014 - Dne 13. 5. 2014 jsem byla na operaci očí metodou Femto LASIK, brala jsem si kvůli operaci cca týden dovolenou, což nebylo absolutně zapotřebí. Nedá se říci, že jde o operaci, nýbrž zákrok, který trvá cca 10-15 minut maximálně, za plného vědomí a absolutně bezbolestně (při zákroku cítíte maximálně mírný tlak, takže nemusíte mít strach z bolesti). Ihned po zákroku vidíte jakoby přes fólii, jakmile lokální umrtvení odezní, začnou oči bolet, dá se to popsat jako řezání. Stačí však vzít Aulin - prášek na bolest + prášek na spaní, který dostanete od sestřičky a celou bolest zaspíte. Po probuzení veškerá bolest odezněla (vnímala jsem ji tedy max 1 hodinu? :) ), půl dne mi vadilo ostré světlo a bílá barva. Zbytek dne, tedy již 2. den po zákroku!!! vidíte zcela bez jakýchkoliv problémů. Tuto operaci doporučuji naprosto každému, není na co čekat!!! Měla jsem 8,5 dioptrie na obou očích a dnes - po oční kontrole v Somichu mám na obou 0!!! Je to pro mne zázrak, brýle jsem nosila od první třídy a ostře jsem viděla možná na špičku svého nosu... Nechápu, proč jsem s tím otálela tak dlouho... Celému týmu Somich opravdu veliké DĚKUJI!!!!

Tým SOMICH

Prof. MUDr. Studený Pavel, Ph.D., MHA

Karlovy Vary

Prim. MUDr. Kacerovský Martin

Planá, Horšovský Týn, Kdyně

MUDr. Kacerovská Jana, Ph.D.

Planá

MUDr. Gajarová Naďa

Karlovy Vary, KKN, Sokolov

Často kladené OTÁZKY

 • Pro koho je laserová operace očí vhodná?

  Nejvhodnějšími kandidáty jsou pacienti mezi 18. a cca 45. rokem věku, ale je možno ji v opodstatněných případech použít i u dětí či lidí starších 50 let.

 • Kolik dioptrií je možné laserem odstranit?

  Jsme schopni kvalitně a rychle odstranit širokou škálu očních vad. Dokážeme korigovat krátkozrakost až do -14,0 dioptrií, dalekozrakost do +6,0 dioptrií, astigmatismus (tzv. cylindr) v rozmezí -6,0 až +6,0 dioptrií. Je však nutné individuální vyšetření každého pacienta, posouzení tloušťky rohovky atp.

 • Je zákrok bolestivý?

  Samotný zákrok je bezbolestný, pacienti většinou pociťují pouze „mírný tlak“. Bolestivá bývá někdy první noc, ale s běžnými léky proti bolesti ji zatím všichni zvládli bez obtíží.

 • Co je třeba udělat, pokud mám zájem o refrakční zákrok?

  Nejprve pacient musí projít tzv. refrakční konzultací, kde provedeme komplexní vyšetření a navrhneme možnosti řešení refrakční vady.

 • Pro koho je laserový refrakční zákrok vhodný?

  Nejčastěji tyto zákroky provádíme ke korekci myopie (krátkozrakosti) a astigmatismu. Méně vhodné je toto řešení pro korekci hypermetropie (dalekozrakosti). Laserové zákroky naopak nejsou vhodné k řešení korekce do blízka (presbyopie).

 • Jak zákrok probíhá a je bolestivý?

  Na našem pracovišti provádíme 2 typy laserových refrakčních zákroků, PRK a femtoLASIK. Obě metody provádíme ambulantně, v lokálním znecitlivění, trvají asi 15-20 minut a jsou naprosto nebolestivé.

 • Hradí tyto zákroky pojišťovna?

  Laserové refrakční zákroky hrazeny pojišťovnou nejsou, ceny jednotlivých zákroků najdete na našich stránkách.

 • Jak dlouho trvá operace?

  Celkově strávíte na klinice v den zákroku maximálně 2 hodiny, přičemž samotná laserová operace metodou Femto-LASIK netrvá většinou déle než 15 minut, vlastní působení laserové energie je kratší než jedna minuta.

 • Je v ceně laserového zákroku zahrnuta i záruka?

  Za kvalitu své práce ručíme. Při neočekávané dioptrické změně je na naší klinice záruka na případné další laserové dioptrické dokorekce vždy zahrnuta v ceně. Záruka se samozřejmě nevztahuje na další onemocnění oka, které se vyskytnou někdy v budoucnu a s laserovým zákrokem nesouvisí (keratokonus, presbyopie/vetchozrakost, šedý nebo zelený zákal,  progresivní myopie/krátkozrakost,  úrazy oka, záněty).

 • Kdy po operaci uvidím a mohu po operaci do práce?

  Zde záleží na typu provedené operace. Po operaci metodou PRK první 2-3 dny pacient vidí mlhavě a zpravidla pociťuje i bolest, řezání očí. Poté se vidění projasňuje. U metody Femto LASIK pacient vidí relativně dobře již druhý den po operaci, bolest by neměl pociťovat žádnou. Většina pacientů se vrací do práce do týdne po operaci. Záleží samozřejmě na typu zákroku, ale i typu práce a hlavně na tom, jak se pacient po operaci cití.

 • Co smím a nesmím po operaci dělat?

  Bezprostředně po operaci je nutné dbát na to, aby se do očí nedostala infekce, tzn. nesahat do nich, netlačit na ně, nekoupat se v bazénech, apod. Zvlášť opatrný musí být pacient po metodě Femto LASIK, kdy je třeba vyvarovat se mechanickému poškození oka, a to i 2-3 měsíce po operaci (např. při kontaktních, míčových sportech, …). Po operaci je nutné kapat pooperační kapky a docházet na kontroly dle pokynů lékaře.

Máte více otázek? Napište nám

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?