Co o nás říkají naši pacienti?

 

Laserová operace

 • Kamila Kámenová, LASIK, 21. 12. 2017 - Už nějakou dobu jsem přemýšlela nad tím, že se chci zbavit svých dioptriií na dálku a být úplně bez brýlí. Po konzultaci s paní MUDr. Gajarovou jsem měla veškeré potřebné informace a rozhodla jsem se pro metodu LASIK. Zákrok byl rychlý a vůbec mě nebolel. Hned druhý den ráno jsem viděla opravdu krásně a mohla jsem své brýle nadobro odložit. Děkuji panu doc. Studenému a všem milým sestřičkám.
 • Lukáš Vízdal, Femto LASIK, 20. 02. 2017 - Dne 8. 12. 2016 jsem v Karlových Varech podstoupil laserovou operaci očí. Tuto operaci mohu všem doporučit a jsem velice spokojený, jak s personálem, který byl velice milý, tak s průběhem operace. Není nad to, vše vidět krásně a hlavně bez brýlí.
 • JUDr. Romana Filková, Femto LASIK, 30. 04. 2015 - Děkuji celému týmu oční kliniky SOMICH za profesionální přístup. Zákrok splnil má očekávání, v současné době jsem po několika letech bez brýlí.
 • Kateřina Pejšová, Femto LASIK, 11. 02. 2015 - Dnes tři roky po operaci jsem moc ráda, že jsem se odhodlala. Stále si nadšeně užívám života bez brýlí! Zvlášť teď v době vlhkého počasí, kdy kolegové vejdou do obchodu a nic nevidí, protože se jim zamlžily brýle. Nebo v létě, kdy se mohu koupat a vidím, co se děje kolem mě. Mé obavy ze samotné operace byly rozhodně zbytečné, protože operace byla zcela bezbolestná a asi jeden den jsem měla takovou silnější jako „ubrečenou rýmu“. Pravdou je, že občas mám oči o něco unavenější. Ale na druhou stranu stárnu, taky to může být i věkem :-)
 • Holubová Adéla, Femto LASIK, 19. 10. 2014 - Zbavit se brýlí byl můj sen. Ve svých 20 letech jsem měla 7 dioptrií na dálku, tak jsem se po dlouhém uvažování rozhodla jít na laserovou operaci očí. Určitě nelituji. Sice se zrak úplně zkorigoval až po měsíci, ale to nevadilo. Lékařský tým a sestřičky byly příjemné a vše proběhlo v pořádku. Samotný zákrok byl trochu nepříjemný, ale nebolestivý. Jen bych doporučila vzít si analgetika hned po operaci a jít pak hned spát. Já jsem si je bohužel vzala až 2 hodiny po operaci, tak jsem trpěla, ale stálo mi to vše za to. Cítim se jako úplně nový člověk :).
 • Hojdarová Veronika, Femto LASIK, 10. 08. 2014 - Dnes jsem běžela 14km Maraton tady v Sydney a vše je SUPER! Žádné potíže s čočkama a žádné brýle! Kdybych se každé ráno neprobudila a hned viděla, ani bych nevěděla, že jsem na nějaké operaci byla. Moc Vám všem děkuji.
 • Bosáková Kateřina, Femto LASIK, 06. 08. 2014 - Dne 13. 5. 2014 jsem byla na operaci očí metodou Femto LASIK, brala jsem si kvůli operaci cca týden dovolenou, což nebylo absolutně zapotřebí. Nedá se říci, že jde o operaci, nýbrž zákrok, který trvá cca 10-15 minut maximálně, za plného vědomí a absolutně bezbolestně (při zákroku cítíte maximálně mírný tlak, takže nemusíte mít strach z bolesti). Ihned po zákroku vidíte jakoby přes fólii, jakmile lokální umrtvení odezní, začnou oči bolet, dá se to popsat jako řezání. Stačí však vzít Aulin - prášek na bolest + prášek na spaní, který dostanete od sestřičky a celou bolest zaspíte. Po probuzení veškerá bolest odezněla (vnímala jsem ji tedy max 1 hodinu? :) ), půl dne mi vadilo ostré světlo a bílá barva. Zbytek dne, tedy již 2. den po zákroku!!! vidíte zcela bez jakýchkoliv problémů. Tuto operaci doporučuji naprosto každému, není na co čekat!!! Měla jsem 8,5 dioptrie na obou očích a dnes - po oční kontrole v Somichu mám na obou 0!!! Je to pro mne zázrak, brýle jsem nosila od první třídy a ostře jsem viděla možná na špičku svého nosu... Nechápu, proč jsem s tím otálela tak dlouho... Celému týmu Somich opravdu veliké DĚKUJI!!!!

Operace šedého zákalu

 • Miroslav Ogorek, 3.11.2022 - Vážený týme oční ordinace Somich v Karlových Varech. Chci poděkovat za přístup a jednání oční lékařky, vrchní sestry, pana docenta i zúčastněného personálu. S přístupem k mé osobě jsem byl velice spokojen. Můj stav po operaci obou očí se podstatně zlepšil. Po pooperační kontrole vidění na dálku je bez korekce a na čtení mi paní doktorka předepsala brýle +2. Noviny a běžné dopisy čtu bez brýlí. Na závěr chci říci, že operace očí mi možnila kvalitnější a snadnější život. Zasílám Vám poděkování za provedenou operaci na vašem oddělení.
 • Ludmila Davídková, 5.8.2022 - Dobrý den, v červnu jsem absolvovala na Vaší klinice operaci šedého zákalu a implantaci nitroočních čoček. Chtěla bych moc poděkovat lékařům, sestřičkám i pracovnicím v recepci za milý, lidský a vysoce profesionální přístup. Vše mi bylo srozumitelně vysvětleno, samotný zákrok proběhl rychle a v příjemné atmosféře. Opravdu jsem se cítila jako vážený pacient. Nyní jsem 6 týdnů po operaci, vidím krásně bez brýlí, pooperační péče je skvělá. Ještě jednou děkuji všem, jste lidé na správném místě. Vaši kliniku mohu jedině doporučit ostatním, kteří ještě váhají. Stojí to za to !
 • Jan Kraft, 23.9.2021září 2021 jsem zde byl operován - katarakta OPL.
  Již při vstupu do čekárny a první setkání s personálem na recepci bylo velice příjemné a odbouralo mé obavy s tím, co mě čeká. Sestry a operující lékař vynikající, po zákroku jsem byl přesvědčený, že vše je a bude v naprostém pořádku. Nyní je to již rok a vše je tak dokonalé, že můžu jen doporučit, díky Vám.
 • Anna Kotulová, 10.7.2021 - Chtěla bych poděkovat celému týmu Očního centra SOMICH v Karlových Varech za operační zákrok šedého zákalu obou očí. Po tomto zákroku vidím tak nádherně, že tomu nemůžu ani uvěřit. Moc, moc děkuji, jste všichni super.
 • Růžena Knapová, 16.5.2021 - Naprostá spokojenost, vynikající přístup k pacientům, milé a profesionální chování.
 • p. Oldřich, 6.5.2021 - Skvělé a profesionální chování jak pracovníků recepce, tak i lékařů a sester. Somich doporučuji!
 • Dana Štorkánová, 13.4.2021 - Dobrý den, chtěla bych napsat poděkování doc. Studenému, ale i sestřičkám a vůbec všem, za skvěle odvedenou práci a a pěkný a trpělivý přístup k pacientům. Po operaci šedého zákalu vidím perfektně a nepotřebuji brýle ani na dálku, ani na čtení. Děkuji celému kolektivu.
 • Mgr. Alena Hnojská, 21.5.2020 - Dobrý den, chci napsat poděkování doc. Studenému, ale i sestřičkám a vůbec všem, za skvěle odvedenou práci, za pěkný a trpělivý přístup k pacientům. Po operaci katarakty (21.5. t.r.) vidím perfektně. Pane docente děkuji, děkuji.
 • Bc.Blanka Marková , 28.11.2019 - Čekací doba bývá trauma – to ale u Somichu neplatí. Objednací čas je dodržen, zbytečně jsem nečekala. Operace proběhla v klidu a bez zbytečného stresu. Ačkoliv je to pro lékaře určitá rutina, neměla jsem pocit, že jsem jenom číslo, které použijí k vyúčtování pojišťovně. Jsem tři týdny po operaci, oči se po zákroku rychle hojí a co je nejúžasnější – zase vidím! Děkuji primáři MUDr. Studenému a jeho týmu za profesionální a přitom lidský přístup k pacientům.
 • Ingrid Karasová, 24.9.2019 - Dobrý den, dne 24.9.2019 jsem ve Vašem centru podstoupila operaci šedého zákalu vedenou MUDr. Pavlem Studeným. S průběhem operace jsem byla velmi spokojená a touto cestou děkuji za vysoce profesionalní a citlivý přístup celého personálu.
 • Pavel Jirásek, 8.8.2019 - Vážený pane docente, minulý týden 8.8.2019 jsem se u Vás podrobil operaci pravého oka s diagnózou : H25.8. S průběhem celé akce jsem byl velmi spokojen! Ochotná paní na recepci, příjemné a šikovné sestřičky a to nejlepší na konec v podobě Vás. Jste skutečně ve svém oboru špička! V pondělí 12.8. jsem se dostavil na kontrolu ke svému ošetřujícímu lékaři MUDr.Klozovi. Ten však nebyl z důvodu nemoci přítomen. Obrátil jsem se proto na Vaše oční centrum. Opět se mi dostalo okamžitého ochotného přijetí a následného odborného vyšetření od paní MUDr.Gajarové. Přesto, že pacientů bylo plno pečlivě mě vyšetřila a vše mi vysvětlila. Jste prostě skvělý tým! Byl jsem celkově velmi spokojen a každému budu Vás, Váš kolektiv a oční centrum SOMICH vřele doporučovat! Nelituji toho, že jsem se podrobil zákroku právě u Vás. Ještě jednou za vše děkuji.
 • Jiří Knirsch, 28.2.2019 - Chci poděkovat celému týmu Očního centra SOMICH v Karlových Varech za operační zákrok šedého zákalu obou očí, Váš přístup k pacientu a pečlivá vyšetření. Je až neuvěřitelné co mám zpět ze dne na den. Mohu hledat ztracený šroubek pod stolem, ale nejkrásnější je psát toto poděkování aniž bych hledal brýle. Moc děkuji.
 • Anna Katinová, 4.11.2018 - Chtěla jsem moc poděkovat za provedenou operaci, je krásné, jak se hned jinak kouká na svět. Děkuji panu dotorovi za jeho práci. Děkuji taky všem sestrám jsou příjemné a ochotné vždy pomoci. Děkuji.
 • Otakar Šťastný, 23.03.2018 - Po doporučení jsem šel na vyšetření. Dnes jsem po zákroku prvního oka a vidění je úžasné, vynikající. Jsem nadmíru spokojen.
 • Josef Halvoník, 02.05.2018 - Chtěl bych poděkovat panu primáři - má zlaté ručičky! Děkuji i celému jeho týmu, jsou to skvělí profíci včetně sestřiček na recepci. Jsem naprosto spokojený, vidím nyní jako rys po odstranění šedého zákalu na obou očích. Celému týmu očního centra přeji mnoho spokojených klientů. Josef Halvoník

Operace sítnice a sklivce

 • 17.5.2021 jsem byla na Vaší klinice operována (operace sítnice pro makulární díru). Tímto velice děkuji prim. Tomáši Bendovi za brzký termín operace, profesionalitu a jeho skvělé ruce. Velké díky patří i kolektivu sestřiček za velmi vstřícné, klidné a milé jednání. S díky Irena Jáchymová, Česká Kamenice.

Estetické výkony

 • Karaftová Alena, 26.8.2022 - operace horních víček (MUDr. Levárska)
  před rokem zde byl manžel na operaci velice spokojený, proto jsem se rozhodla i já využít Vaše služby - operace horních víček. Milý přístup a provedení operace luxusní, díky moc. Jsem velice spokojená, mohu Vaše služby jen doporučit. Přeji, ať se Vám daří.

Ambulantní péče 

 • Helena Walterová, 16.6.2021 - Vše na vysoké úrovni a děkuji, že mohu být Vaším klientem.
 • Zdeňka Sieglová, 2.6.2021 - Vyhovovalo mi i rádio Evropa 2. Prostě Prima!!
 • p. Vondráčková, 24.5.2021 - Myslím si, že toto pracoviště ja na vysoké úrovni. Vybavení je kvalitní. Personál se k pacientům chová slušně a chápavě. Na dotazy odpovídá tak, aby pacient porozuměl.
 • Pavel Melichar, 14.5.2021 - Oceňuji systém objednávání s minimálními dobami čekání a upozornění na termín formou sms. 
 • Blanka Čápová, 12.5.2021 - profesionální přístup personálu recepce, sestřiček i doktorů.