Nejlepší péče o vaše oči  #SOMICH
Zákaznická linka: +420 775 556 563

Nejčastější mýty o laserové operaci očí

Nejčastější mýty o laserové operaci očí

Na laserovou operaci očí pomyslel snad každý, kdo dlouhodobě nosí brýle nebo kontaktní čočky. Nošení čoček je náchylné k infekcím, brýle mohou být zase obtěžující či nepohodlné, mlží se a nelze je nosit například na plavání. Přesto, že  mnoho lidí laserový zákrok zvažuje, nakonec se pro něj nerozhodne, často kvůli strachu z bolesti nebo jiným obavám.

Uvádíme pro Vás na následujících řádcích nejčastější mýty, které o laserových operacích očí kolují:

 

Mýtus: Operace je bolestivá

„Laserová korekce zraku je bezbolestný, a hlavně rychlý zákrok. Probíhá ambulantně a k zamezení bolesti se nakapou do očí speciální znecitlivující kapky,“ vysvětluje doc. MUDr. Studený Pavel, Ph.D., MHA, který je odborným zástupcem pro Karlovy Vary a hlavním operatérem Očního centra SOMICH.

 

Mýtus: Po operaci trvá dlouho, než uvidím dobře

Operace sama o sobě je velmi rychlá a provádí se na obou očích zároveň. Délka samotného zákroku je  jen pár minut, po laserové operaci odchází pacient domů. Podobně rychlá je i rekonvalescence. Pacienti po zákroku vidí hned druhý den lépe.

Náš tip: Přečtěte si zkušenosti pacientů z operace zde.

 

Mýtus: Operace je nebezpečná

Spolu s bolestí jdou ruku v ruce i pochybnosti o bezpečnosti zákroku. Přece jen jedná se o operaci orgánu, který zprostředkovává jeden z nejdůležitějších lidských smyslů. Ani zde se ale není třeba bát.

„Laserové operace zraku jsou naopak velmi bezpečné. Přístroje jsou dnes už natolik moderní, že kdyby došlo k pohybu pacienta, dokáží to samy vyhodnotit a zastaví se. Není tedy možné, aby laser zamířil jinam, než má,“ popsal doc. Studený.

Náš tip: Podívejte se na letošní článek o novinkách v laserové chirurgii.

 

Mýtus: Je to dražší, něž nošení brýlí a čoček

Častým důvodem, proč nejít na laserovou operaci očí, je finanční stránka. Operace dokáže ale naopak peněžence pacienta ulevit. Stačí si spočítat celoživotní náklady za dioptrické brýle a kontaktní čočky a porovnat je s částkou za operaci očí, která je pouze jednou za život.

Náš tip: Spočítejte si náklady pomocí naší kalkulačky.

 

Mýtus: Operací lze korigovat jen nízké dioptrie

I zde je opak pravdou. Laserovou operací lze provést korekci krátkozrakosti až do ‑14 dioptrií, v případě dalekozrakosti lze odstranit až +6 dioptrií. Odkázaní na brýle nebo čočky nemusí zůstat ani lidé s astigmatismem. I ten lze totiž operovat laserem, a to v rozmezí od -6 do +6 dioptrií.

Náš tip: Přečtěte si o nejčastějších refrakčních vadách zde

Máte více otázek? Napište nám

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?