Nejlepší péče o vaše oči  #SOMICH
Zákaznická linka: +420 775 556 563

Péče o oční okolí – opomíjená, ale důležitá

Péče o oční okolí – opomíjená, ale důležitá

Zdravé oči nejsou jen o samotných očních bulváchOční okolí totiž hraje stejně významnou roli v celkovém zdraví lidského zraku. Oční víčka, řasy a slzné kanálky jsou často přehlíženy, ale pravidelná péče o ně je stejně důležitá jako například pravidelné návštěvy očního lékaře. Zde je několik tipů a doporučení, jak udržet zdraví očního okolí. 

 

1. Myslete na hygienu víček a řas 

Může se zdát, že to nemá s prevencí očních onemocnění co dělat. Opak je ale pravdou. V první řadě je důležité nenechávat make-up na očích přes noc. Kosmetické přípravky mohou obsahovat bakterie a tím pak hrozí vznik infekce. Neodlíčený make-up může navíc způsobit také alergickou reakci v okolí očí nebo může oči podráždit.  

 

Hygiena víček a řas se týká také těch, kteří make-up vůbec nepoužívají. I po celém dni bez make-upu je třeba dbátna oční hygienu, aby se odstranily nečistoty oči zůstávaly hydratované. V obou případech myslete na používání přípravků pro citlivou pokožku, aby víčka a okolí nepodráždily nebo nevysušily,“ vysvětlil prim. MUDr. Martin Kacerovský, spolumajitel Oční kliniky SOMICH. 

 

2. Hydratujte slzné kanálky 

Slzné kanálky mohou být náchylné k zablokování, což může vést k infekcím. Hydratační kapky mohou pomoci udržet oči a slzné kanálky vlhké. Pomáhají zachovávat slzný film, jehož poškození může vést ke vzniku syndromu suchého oka,“ popsal prim. MUDr. Martin Kacerovský. 

 

 

3. Choďte pravidelně na lékařské prohlídky  

Navštěvujte pravidelně očního lékaře, který kromě vyšetření očí může prověřit také zdraví vašeho očního okolí. Tím lze odhalit například vznikající ječné nebo vlčí zrno. 

 

 

4. Chraňte oči před UV zářením 

Samozřejmě před sluncem je třeba chránit samotné oči, aby UV záření nepoškodilo jejich povrch nebo sítnici. Sluneční brýle ale ochraňují také kůži kolem očí, která je jedna z nejcitlivějších na těle a snadno by mohlo dojít ke spálení. 

 

 

5. Dopřejte očím uvolnění 

Po celém dni u počítače, s mobilem v ruce nebo třeba za volantem se oči snadno unaví. Dopřejte jim relax a uvolněte v nich napětí pomocí masáže. Může to být jednoduchá rutina například s očním krémem, který oční okolí také příjemně hydratuje.  

Máte více otázek? Napište nám

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?