Nejlepší péče o vaše oči  #SOMICH
Zákaznická linka: +420 775 556 563

Nejčastější dotazy k laserové operaci zraku

Nejčastější dotazy k laserové operaci zraku

Laserová operace zraku je stále oblíbenější metodou, jak získat lepší zrak, zcela se zbavit brýlí na blízko i na dálku nebo astigmatismu. Před zákrokem se nás často ptáte na celou řadu otázek. Shrnujeme proto odpovědi na ty nejčastější. 

Jak zákrok probíhá? 

Laserová operace zraku je pro pacienta rychlý a bezbolestný zákrok. Operace samotná trvá jen přibližně 15 minut, provádí se v lokální anestezii a na obou očích zároveň. Včetně přípravy strávíte na klinice v den operace přibližně 2 hodiny.

V očním centru SOMICH provádíme laserové operace zraku metodami PRK - excimerový laser, Femto LASIK a PTK (fototerapeutická keratektomie)

V jakém věku je vhodné podstoupit laserovou operaci zraku?

Podstoupit korekci dioptrií laserovou operací doporučujeme pacientům ve věku od 18 do 45 let. Pro operaci je důležité, aby dioptrická vada byla alespoň po dobu 2 let stabilní (tedy neměnná). 

Kolik dioptrií je možné laserovou operací odstranit? 

Laserovou operací zraku (refrakcí) je dnes možné odstranit velký počet dioptrií. 

Na očních klinikách SOMICH běžně odstraňujeme dioptrie v rozsahu: krátkozrakost až do -14,0 dioptrií, dalekozrakost do +6,0 dioptrií a astigmatismus v rozmezí -6,0 až +6,0 dioptrií.

 

TIP: Přečtěte si reakce našich pacientů po laserové operaci očí.

 

Kolik stojí laserová operace očí?

Cena laserové operace očí se liší podle zvolené metody korekce. Vhodnou metodu pro pacienta stanovujeme individuálně na základě vstupního vyšetření. Cena je od 10 000 Kč za oko. 

 

TIP: Ceny laserové operace jednotlivými metodami najdete přehledně v našem Ceníku

 

Za jak dlouho po zákroku budu moci pracovat? 

Rekonvalescence po laserové operaci očí je obvykle velmi rychlá. Nejrychlejší obnova vidění je u metody Femto LASIK, kdy většina pacientů vidí dobře již 2. den po operaci. 

Návrat do práce závisí také na druhu vykonávaného povolání. Pokud je vaše práce fyzicky náročná, je lepší počkat s návratem přibližně týden po operaci. 

Jsou se zákrokem spojená nějaká omezení? 

Bezprostředně po operaci je nejlepší dopřát si klidový režim alespoň po zbytek dne. Doporučujeme si na tento den již nic neplánovat a domluvit si také doprovod, který pomůže na cestě domů. 

Po operaci doporučujeme po období alespoň 1 měsíc vynechat koupání ve slané či chlorované vodě, saunování či pobyt v páře. V případě, že holdujete bojovým sportům, doporučujeme si dát pauzu alespoň na 3 měsíce. 

Vyplatí se mi laserová operace finančně?

I když se jedná o jednorázovou větší investici, laserová operace zraku se vyplatí také finančně. Na naší kalkulačce si můžete vypočítat, kolik peněz ušetříte operací právě vy.

 

TIP: Spočítejte si, kolik ušetříte laserovou operací očí.

 

 

Pokud máte jakékoliv další dotazy, neváhejte se na nás obrátit: Kontaktujte nás.

Máte více otázek? Napište nám

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?