Nejlepší péče o vaše oči  #SOMICH
Zákaznická linka: +420 775 556 563

Laserovou operací zraku ušetříte desetitisíce

Laserovou operací zraku ušetříte desetitisíce

Laserová operace očí umožňuje pacientům se rychle a bezbolestně zbavit brýlí či kontaktních čoček. Ročně tento zákrok v ČR podstoupí více než 15 000 lidí. A zájem každoročně dále narůstá. 

“V současné době pozorujeme zvýšený zájem pacientů o laserovou operaci zraku, ale i o další zákroky. Zdraví se pro nás během epidemie koronaviru stalo prioritou. Mnohem více lidí se o něj nyní aktivně zajímá a stará. To je skvělá zpráva,” říká MUDr. Jana Kacerovská, Ph.D.

 

Jak probíhá laserová korekce zraku?

 Zákrok se provádí na obou očích zároveň, pro pacienta je bezbolestný a trvá jen  přibližně 15 minut. Včetně přípravy na něj tak strávíte na klinice v den operace přibližně 2 hodiny.

Laserová operace zraku je obvykle vhodná pro pacienty ve věku mezi 18 a 45 lety. “V centru SOMICH běžně odstraňujeme dioptrie v rozsahu od - 14,0 do + 6,0 dioptrií a astigmatismus v rozmezí - 6,0 až + 6,0 dioptrií,” doplňuje doc. MUDr. Pavel Studený, Ph.D., MHA, odborný zástupce pro Karlovarský kraj a spolumajitel SOMICH.

 

TIP: Přečtěte si reakce našich pacientů po laserové operaci očí.

 

Kolik stojí laserová operace očí?

Cena laserové operace očí začíná na 10 000 Kč/oko a liší se podle zvolené metody korekce. Vhodnou metodu pro pacienta stanovujeme individuálně na základě podrobného vstupního vyšetření. 

 

TIP: Ceny laserové operace jednotlivými metodami najdete přehledně v našem Ceníku.

 

Laserovou operací zraku ušetříte

Ačkoliv se jedná o jednorázově vyšší investici, tyto finanční prostředky se pacientům vrátí. 

Důležité je totiž zvážit, jak dlouho brýle či čočky budeme nosit, jak často si kupujeme nové a další náklady, které jsou s dioptrickou vadou spojené a které jejím odstraněním zmizí. 

“Pokud je pacientovi například 32 let a za brýle a kontaktní čočky ročně utratí dohromady 5 000 Kč, znamená úspora po odečtení nákladů za laserovou operaci zraku pro něj téměř 200 000 Kč,” říká doc. MUDr. Pavel Studený, Ph.D., MHA, odborný zástupce pro Karlovarský kraj a spolumajitel SOMICH. 

Finanční benefit operace je jistě důležitý, zdaleka ale není nejdůležitější. Naši pacienti po operaci oceňují zejména skvělý zrak a obrovský komfort, který jim odstranění dioptrií přineslo.

 

NÁŠ TIP: Spočítejte si na naší kalkulačce, kolik laserovou operací zraku ušetříte právě vy. 

Máte více otázek? Napište nám

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?